EKSKURSIOONID | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

EKSKURSIOONID

jaga
60 min|Koolieelikule, Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Muuseum
Nukuliigid

Erinevaid nukuliike tutvustaval tegevuslikul ekskursioonil saab proovida, kuidas panna liikuma lauanukk, varrasnukk, käpiknukk ning marionett. Ekskursiooni käigus tutvutakse ka Ajamasinaga, õpitakse tundma mitmeid teatriameteid ning kõnnitakse 7-meetrise nuku pea kohal.

Vanus: koolieelik, koolilaps, noor, täiskasvanu
Kestus: 1 h

Teatriametid

Teatrimaailmas töötavatel inimestel on erilised ja haruldased ametid. Mida teeb stsenograaf, inspitsient, grimeerija, kostümeerija, valguskunstnik, valgustaja, helilooja, helitehnik, lavameister, lavastaja või näitleja? Teatriametite ekskursioonil saab lisaks ametitega tutvumisele mitmeid ameteid ka ise proovida. 

Vanus: koolieelik, koolilaps, noor, täiskasvanu
Kestus: 1 h

Teater Laia tänava nurgal

Ekskursioon viib ajas tagasi 1952. aastasse, mil asutati Eesti Vabariiklik Nukuteater (tänane Eesti Noorsooteater). Teatri ajalugu tutvustaval ekskursioonil tutvutakse kunstiliste juhtide, peakunstnike, lavastuste kui ka väljapaistvate teatrinukkudega ning vaadatakse haruldasi noote, tekstiraamatuid ja kavandeid.

Rännakul kuulatakse Nukuteatri esimese kunstilise juhi Ferdinand Veike elu- ja loomelugu ning vaadatakse Ajamasinast haruldasi kaadreid Nukuteatri inimestest ja lavastustest. Igal ekskursioonil proovitakse ka ise liikuma panna mitmeid teatrinukke.

Vanus: koolilaps, noor, täiskasvanu
Kestus: 1 h