Festivalist | EESTI NOORSOOTEATER

Festivalist

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff
27.–30. mai 2021

Kindlasti on praeguse aja kõige olulisem ja esmasem küsimus, kuidas jääda terveks ja ellu. Ometi oleme me keset seda segadust võtnud nõuks korraldada rahvusvahelise teatrifestivali. Miks?

Ühest küljest võiks mõelda, et las teater ootab oma aega ja paneme ta praegu n-ö ootele, kuniks olukord maailmas stabiliseerub. Teisalt kasvab järjest enam vajadus elava kultuurikogemuse järele.  

Seepärast on just praegu eriti oluline leida võimalusi, mis aitaks inimestel leida pingete leevendamiseks alternatiivseid võimalusi. Paradoksaalsel kombel saab just nüüd teater keskenduda oma tõelisele missioonile, pakkudes inimestele nii meelelahutust kui hingekosutust.

Me valetaksime endale, kui ütleksime täna täie kindlusega, et sadagu või pussnuge, meie festival toimub. Küll aga saame tegutseda selle nimel, et see lootus saaks realiseeruda. Selleks on vaja head tahet ja usku nii vaatajate kui korraldajate poolt.

Niisiis, me tegutseme selle nimel, et kokku koguda võimalikult avar visuaalteatri alaliikide spekter. Meie programmis võib näha eriilmelisi nuku-, objekti-, materjali-, digitaal-, multimeedia- ja füüsilise teatri rahvusvahelisi lavastusi. Festivalile on oodata 16 lavastust kümnest riigist, millest pooled suunatud lastele, pooled noortele ja täiskasvanutele.

Selleks, et nimetada asju õigete nimedega, teeb pealtnäha kosmeetilise muutuse läbi ka festivali nimi. Täpsemalt pöördume tagasi nimekuju juurde, mis on käibel olnud meie vaatajate ja osalejate hulgas nii kodu- kui välismaal ning läheme edasi nime all Rahvusvaheline visuaalteatrifestival Tallinn Treff.

Ootame ja loodame.

Leino Rei
festivali juht
leino.rei [at] eestinoorsooteater.ee