Koolipäev "Puust ja punaseks" | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Koolipäev "Puust ja punaseks"

jaga
6 h|Koolilapsele, Noorele|Muuseum

Tallinna vanalinna kaheksa muuseumi ja keskuse ühine koostööprojekt "Puust ja punaseks"

4.–6. klassidele suunatud ettevõtmise eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul pakkuda teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallas või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Projektis osalevad: Eesti TervisemuuseumEesti AjaloomuuseumEesti Kunstimuuseumi Adamson-Ericu muuseum, Eesti Teatri- ja MuusikamuuseumEesti Lastekirjanduse KeskusPaks Margareeta (Eesti Meremuuseum)Eesti Tarbekunsti- ja DisainimuuseumNukuteatrimuuseum.

“Puust ja punaseks” järgmised koolipäevad toimuvad:

22. ja 23. märts: „Vanalinna salaselts” (vene keeles), IV klassid

29., 30. ja 31. märts: „Vanalinna salaselts”, IV klassid
29., 30. märts ja 1. aprill: „Mina suudan!”, IV klassid

5., 6. ja 7. aprill: „Ellujäämiseks vajalik”, V klassid
5., 6. ja 8. aprill: „Päev ajalehetoimetajana”, V klassid
12., 13., 14. ja 20. aprill: „Asja mitu elu”, VI klassid

Kestus: kl. 9.30–14.35 (sh lõunaaeg)
Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit. 

Hind: 21 eurot õpilase kohta (sisaldab lõunasööki).

Koolipäev "Vanalinna salaselts" 4. klassile (eesti keeles) 

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Adamson-Ericu muuseum ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. Programm on eesti keeles.

Koolipäev “Mina suudan!” 4. klassile (eesti keeles) 

Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja Nukuteatrimuuseum. Inspireerival päeval täis loovust ja loomingut saavad õpilased läbi mängude ja ülesannete proovile panna oma võimeid. Kirjanik, disainer, nukutehnik, puusepp, näitleja või keegi muu – igaüks leiab päevast oma rosina. Päeva lõpuks valmib rühmatööna mitu eriilmelist lauamängu.

Koolipäev "Päev ajalehetoimetajana" 5. klassile (eesti keeles) 

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Adamson-Ericu muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu kunstnikuga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo, kunsti ning keele ja kirjanduse õppeained. Programm on eesti keeles.

Koolipäev “Ellujäämiseks vajalik” 5. klassile (eesti keeles) 

Programmi sisustavad Eesti Tervisemuuseum, Nukuteatrimuuseum  ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist. 

Koolipäev “Asja mitu elu” 6. klassile (eesti keeles) 

Programmi sisustavad Eesti Tervisemuuseum, Nukuteatrimuuseum  ja Paks Margareeta (Eesti Meremuuseum). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained. 

Koolipäev "Vanalinna salaselts" 4. klassile (vene keeles) 

Programmi sisustavad Eesti Tervisemuuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Adamson-Ericu muuseum.