Koolipäev "Puust ja punaseks" | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Koolipäev "Puust ja punaseks"

jaga
6 h|Koolilapsele, Noorele|Muuseum

Tallinna vanalinna kaheksa muuseumi ja keskuse ühine koostööprojekt "Puust ja punaseks"

4.–6. klassidele suunatud ettevõtmise eesmärk on ühe meeleoluka päeva jooksul pakkuda teadmisi ajaloo, teatri, kunsti, muusika ja inimese tervise vallas või hoopis uurida lähemalt teatrit, loodust, kirjandust ja disaini.

Projektis osalevad: Eesti Tervishoiu MuuseumEesti AjaloomuuseumEesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseumEesti Teatri- ja MuusikamuuseumEesti Lastekirjanduse KeskusLennusadam (Eesti Meremuuseum), Eesti Tarbekunsti- ja DisainimuuseumNukuteatrimuuseum.

“Puust ja punaseks” koolipäevad toimuvad:

Sügis 2020
6.–9. oktoober:  IV klassid (eesti k)
13.–16. oktoober: V klassid (eesti k)
28.–29. oktoober: IV klassid (vene k)
3.–5. november: VI klassid (eesti k)

Talv 2021
2.–5. veebruar: IV klassid (eesti k)
9.–12. veebruar: V klassid (eesti k)
16.–17. veebruar: IV klassid (vene k)
9.–11. märts: VI klassid (eesti k)

Kestus: kl. 9.30–14.35 (sh lõunaaeg)
Programmi kestus ühes muuseumis: 1 tund 20 minutit. 

Hind: 19 eurot õpilase kohta (sisaldab lõunasööki).

Koolipäev "Vanalinna salaselts" 4. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased kehastuvad salaseltsi liikmeiks ning asuvad lahendama Tallinna vanalinna kuulsa apteekri saladust. Koolipäev on inspireeritud 4. klassi õppekavas olevast mineviku ja esivanemate teemast. 

UUS! Koolipäev "Vanalinna salaselts" 4. klassile (vene keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseumi Niguliste muuseum. 

Koolipäev “Pinocchio” 4. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ja Nukuteatrimuuseum. Õpilased liiguvad mööda ajatelge, kus peatutakse teiste loomingu hindamiseks ja ise loomiseks 4. klassi õppekavas oleva Pinocchio teemast lähtuvalt.  Omal käel saab proovida kirjaniku, disaineri ja nukunäitleja ametit. 

Koolipäev "Päev ajalehetoimetajana" 5. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Lastekirjanduse Keskus ja Niguliste muuseum. Õpilased tegutsevad ajalehe toimetusena ja ühistööna valmib klassi leht, milles luulelised päevauudised, intervjuu Püha Gertrudiga, pildikesed ajaloost ja palju muud. Koolipäev lõimib ajaloo ning keele ja kirjanduse õppeained. 

Koolipäev “Ellujäämiseks vajalik” 5. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, Nukuteatrimuuseum  ja Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum. Õpilased satuvad seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltub neljast põhielemendist. Koolipäev ühendab inimese- ja loodusõpetuse ning kirjanduse õppeained, toetades empaatiavõime ja sotsiaalsete oskuste arendamist. 

Koolipäev “Asja mitu elu” 6. klassile (eesti keeles)

Programmi sisustavad Eesti Tervishoiu Muuseum, Nukuteatrimuuseum  ja Lennusadam (Eesti Meremuuseum). Õpilasi kutsutakse avastama säästliku tarbimise maailma ning pakkuma julgeid lahendusi keskkonnakaitsel ja taaskasutusel. Koolipäev seob omavahel loovuse ning looduse- ja inimeseõpetuse õppeained.