Laager „Kaheksa ühe hoobiga” | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Laager „Kaheksa ühe hoobiga”

jaga
4 päeva|Koolilapsele|Muuseum

Järgmised laagrid toimuvad:

  • 23.–26. aprill 2024

Kutsume taas 1.–3. klasside õpilasi lastelaagrisse Kaheksa ühe hoobiga!”, mis toimub 2023/2024 õppeaasta sügisel ja kevadel. Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses.

Pea kõik tegevused toimuvad vanalinnas ühe kilomeetri raadiuses. Laager „Kaheksa ühe hoobiga” annab hea võimaluse osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele on iga päev eri näo ja teoga. Laager on tänaseks toimunud kümnel korral.

Laagrit korraldavad: Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Peeter I majamuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Nukuteatrimuuseum, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Lastemuuseum Miiamilla, Niguliste muuseum.

PRAKTILINE INFO:

  • Üks laagripäev kestab 6 tundi, kogunetakse igal hommikul ajavahemikus 9.50–10.00 laagriplaanis ette nähtud muuseumis. Laagri ajakava saavad registreerunud ja laagri eest tasunud osalejad e-kirjaga mõned päevad enne laagri toimumist.
  • Laager lõpeb kell 16.00. Eeldame, et vanemad tulevad lastele järele õigeaegselt või on lastel kodutee selge.
  • Lapsed jaotatakse klasside kaupa rühmadesse, kuid vajadusel arvestame individuaalsete soovidega (proovime õed-vennad ja sõbrad ühte rühma paigutada). Igal laagripäeval veedetakse aega kahes muuseumis. Lõunale ning teistesse muuseumidesse saadavad lapsi muuseumitöötajad.
  • Lõunasöök: iga päev saavad lapsed lõunatunnil (kl 12.30–13.30) sooja söögi. Lõunale minnakse ühiselt koos muuseumitöötajatega. Kui teie lapsel on mõni toiduaine vastunäidustatud, palume sellest registreerimisel märku anda.
  • Laagri eest tasumine toimub arve alusel, mis saadetakse registreeringu järgselt paari nädala jooksul. Ühte gruppi mahub kuni 15 last.

 

TEGEVUSED MUUSEUMIDES:

Koolivaheaja nelja päeva jooksul saab osaleda kaheksa muuseumi toredates tegevustes. 

TEATRI- JA MUUSIKAMUUSEUM 

Teatri- ja Muusikamuuseumis uurime pille ja teeme teatrit, mängime ja meisterdame.

EESTI AJALOOMUUSEUMI SUURGILDI HOONE

Eesti Ajaloomuuseumis uurime 600 aasta vanuse Suurgildi maja põnevaid ja salajasi kohti, mängime keskaegseid mänge ning teeme ka ühe otsimismängu.

EESTI LASTEKIRJANDUSE KESKUS

Eesti Lastekirjanduse Keskuses räägime raamatutest ja otsime raamatuid. Mängime mänge, mõtleme lugusid välja, meisterdame, pikutame ning loeme ette.

PEETER I MAJAMUUSEUM

Peeter I majamuuseumis  uurime 350 aasta vanuse  maja põnevaid ja salajasi kohti ning esemeid, mängime tolleaegseid mänge ning meisterdame purjeka.
Seejärel lähme avastame kunstnike elu Neitsitornis ja proovime kätt vesivärvidega värvimises.

EESTI TARBEKUNSTI- JA DISAINIMUUSEUM

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis saame näituseid uurides teada tarbekunstist ja disainist ning väljendame end läbi loovtöö.

NUKUTEATRIMUUSEUM

Nukuteatrimuuseumis õpime tundma erinevaid teatriameteid ja seda, kuidas sünnib üks lavastus. Laagritunni käigus saame nukunäitlejatena animeerida käpiknukke, lauanukke ja marionette ning luua grupitööna nukulavastuse. Lisaks saab iga laps astuda teatrikunstniku rolli ning valmistada miniatuurse lavamaketi.

NIGULISTE MUUSEUM

Niguliste muuseumis otsime vanu ürikuid, mis juhatavad teed haruldaste keskaegsete kunstiteosteni. Jutustame lugusid pühakutest, luukeredest, lõvidest ja lohedest. Uurime, kuidas sattus Nigulistesse muumia ja otsime salapäraseid käike. Mängime ja meisterdame.

LASTEMUUSEUM MIIAMILLA

Lastemuuseumis saame tuttavaks tundeelukatega, uurime millise näoga on emotsioonid, kus nad meie kehas pesitsevad ja endast märku annavad. Loomingulises töötoas laseme oma tundel end juhtida, et värvida, kleepida, lõigata ja käristada kokku üks omanäoline tundeelukas.

HIND:

Neli päeva kestva laagri hind on 100€ (ühe pere lastele 95€/laps)
(Hinna sisse kuuluvad kõikides muuseumides toimuvad tegevused ja vahendid, soe lõunasöök ja käibemaks. )

Vanusegrupp:
1., 2. ja 3. klasside õpilased. Registreerida on võimalik, kuni kohti jätkub.

Registreeri laps 23.–26.04.2024 toimuvasse laagrisse siin!

Lisainfo telefonil 6177233, katrin [at] elk.ee