HARIDUSPROGRAMMID LASTEAEDADELE | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

HARIDUSPROGRAMMID LASTEAEDADELE

jaga
Väikelapsele, Koolieelikule|Muuseum
Nukuliigid / ekskursioon

Erinevaid nukuliike tutvustaval tegevuslikul ekskursioonil saab proovida, kuidas panna liikuma lauanukk, varrasnukk, käpiknukk ning marionett. Ekskursiooni käigus tutvutakse ka Ajamasinaga, õpitakse tundma mitmeid teatriameteid ning kõnnitakse 7-meetrise nuku pea kohal.

Vanus: koolieelik, koolilaps, noor, täiskasvanu
Kestus: 1 h

Nukuteater muinasjutus / mäng

Mida teha selleks, et elu oleks justkui muinasjutt? Nukuteatri mänguvahendeid kasutades saab siseneda salapärasesse muinasjutumaailma, kus lennatakse seitsme maa ja mere taha ning kohtutakse muinasjututegelastega. Mängus on kasutusel kuus võlukohvrit, mille abil luuakse ise muinasjutt, kehastutakse muinasjututegelaste varjudeks ning seejärel väikesteks „Luikede järve” baleriinideks. Võlukohvrites on peidus ka muinasjutu „Tuhkatriinu” kristallking ning „Aladini imelambi” lendav vaip, millega saab sõita teatrimaagiaga kaetud uhke söögilaua taha.

Logopeediga koostöös valminud mäng arendab lapse kõnet, loovust ning käelisi oskusi. Kohtudes muuseumis olevate teatrinukkudega ja kuulates nendega seotud muinasjutte, areneb lapse tähelepanu, kõnest arusaamine ja kuulamisoskus. Muinasjututegelaste uurimine, kirjeldamine ning võlusõnade kordamine mitmekesistab lapse sõnavara ning hääldusoskust.

Vanus: koolieelik
Kestus: 1 h

Kodud / mäng

Lastest saavad mängus väikesed näitlejad, kes otsivad muuseumist üles mitmesuguste loomade kodud ja aitavad metsaelanikke nende tegemistes. Üheskoos istutatakse aeda lilli, kogutakse mesilastena õienektarit, viiakse karud koopasse talveunne, külastatakse rebaseurgu ning lõpuks saavad lapsed katta teatrisöökidest uhke pidulaua.

Mäng on inspireeritud Helle Laasi nukulavastusest „Kodud”.

Vanus: väikelaps
Kestus: 45 min

Pulganukk / töötuba

Töötoas tutvutakse mitmete erinevate nukuliikidega, mille järel valmivad teatraalsed pulganukud. Broneerides on võimalik valida tegelasteks printsid ja printsessid või klounid. Pärast nuku valmimist saab iga sündinud tegelane esimest korda teatrilavale astuda.

Vanus: väikelaps, koolieelik, koolilaps

Kestus: 45 min

Kohtumised näitlejate ja nukkudega / töötuba

Nukuteatrimuuseumis saab kohtuda Eesti Noorsooteatri näitlejate ja nende nukurollidega. Kohtumisel avanevad mitmed teatrielu saladused – näitleja tutvustab nii oma eesriidetagust kui ka lavapealset tööd ning näitab nukke, kellega ta lavastustes on mänginud. Kuulda saab iga nuku sünniloost, eripäradest, iseloomust ja lavateest. Kohtumist viib läbi üks näitleja koos oma nukkudega. Kohtumise lõpus saavad osalejad esitada näitlejale küsimusi.

Vanus: koolieelik, koolilaps, noor, täiskasvanu

Kestus: 40 min