Ajutised näitused | NUKU
Tagasi

Ajutised näitused

jaga
Muuseum

Lisaks muuseumi püsinäitusele on muuseumiruumides avatud ka mitmed erinäitused. Erinäitustele pääseb muuseumipiletiga muuseumi lahtiolekuaegadel.

Näitus ""Gulliveri reiside" nukud ja maskid"

Jonathan Swifti „Gulliveri reise” mängiti Viinistu katlamajas 2018.–2019. aasta suvel kokku 25 korral.  Lavastuses aitasid hiiglaste ja liliputtide erinevaid mastaape publikuni tuua lisaks näitlejatele üks 7-meetrine ja ligi 200 väiksemat, vaid paarikümne-sentimeetrist nukku. Näitusel on väljas hiigelnukk ja suur osa väiksemaid nukke, näitlejatele korpulentsust lisanud hiiglasemaskid ning liliputtide ülikute fantaasiarikkad kostüümid. Lavakujunduse ja nukkude autor on Marion Undusk. Loe lisa ja vaata galeriid näituse avamiselt siit.

Asukoht: muuseumi aatrium

Näitus "Rosita Raua väikesed maailmad"

Rosita Raud on lavakujundusi loonud paljudele teatritele nii Eestis kui välismaal. Enne kui dekoratsioon õiges mõõdus ja mahus lavale ehitatakse, tuleb see ehitada maketina, 20 või 50 korda väiksemana. Näituse väikesed maailmad on loodud makettide elementidest, pannes need üksteisega suhtlema. Sellesse dialoogi on sekkunud teisedki asjad kunstnikuateljeest ning tulemuseks on fantaasiad, milles kõigi elementide algne kontekst on kaotanud tähtsuse. Loe lisa siit.

Asukoht: muuseumi võlvkelder (muuseumi sissepääsutrepist vasakul)

Näitus "Teatripäeva gala maskid ja kostüümid"

27. märtsil 2018 oli NUKU teatris külas kogu eesti teatrirahvas, et tähistada rahvusvahelist teatripäeva ning jagada teatriauhindu. Piduliku gala jaoks valmis vaid ühel õhtul etendunud lavastus, mille võimsad maskid ja kostüümid koos kavanditega nüüd muuseumis välja pandud on. Loe lisa siit

Asukoht: muuseumi nukuliikide saal

Näitus "Näitleja garderoob"

Näitleja garderoob on teatris eriline paik. Muuseumi näidisgarderoobi väljapaneku keskmes on praegu näitlejad ning parimad sõbrad Anti Kobin ja Taavi Tõnisson. Loe lisa siit.

Asukoht: muuseumi 2. korrus