Noortestuudio | EESTI NOORSOOTEATER

Noortestuudio

Eesti Noorsooteatri oluline osa on 2000. aastast tegutsev noortestuudio, kus on aastate jooksul õppinud paljud tänased lavapraktikud ja kultuuritegelased. Stuudios omandavad teatrikunsti algteadmisi 1518aastased kooliõpilased Noorsooteatriga seotud näitlejate, lavastajate ja teiste loomeinimeste juhendamisel. 

2020. aasta alguses võttis Noorsooteatri noortestuudio vastu uue kursuse, 1,5-aastaseks õppeperioodiks (kuni kevadeni 2021) asub õppima 17 õpilast. Stuudiolased valiti välja konkursi põhjal, mille jaoks tuli igal kandidaadil peast esitada üks luuletus ja proosapala. Kursuse võttis vastu noortestuudio uus juht, Noorsooteatri näitleja Mait Joorits

Stuudio õppeprogrammis on põhitähelepanu all näitlejaõpe, mida juhendavad Mait Joorits ja Laura Peterson. Lisaks õpitakse teiste lavapraktikute ja spetsialistide juhendamisel nukuteatri algtõdesid, lavavõitlust, Alexanderi tehnikat, lavakõnet, lavalist liikumist ja muid teatritöö aluseid. Stuudio eesmärk pole siiski tulevaste näitlejate koolitamine, vaid õpilaste eneseväljendusoskuste arendamine iseenda ja erinevate distsipliinide tundmaõppimise kaudu.

Stuudiotunnid toimuvad Noorsooteatris kaks korda nädalas – teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17–20. Stuudio õppemaks on 35 eurot kuus.