Nuku valmistamise töötuba | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Nuku valmistamise töötuba

jaga
1 h |Koolieelikule, Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Muuseum

Vahvates töötubades saavad meisterdamishuvilised valmistada mitmesuguseid nukke. Erinevate nukkude valmistamise töötubades saab tutvuda konkreetse nukuliiga ajalooga, loomise ja mängimise põhimõtetega.

Vastavalt töötoas osalevatele inimestele valmivad erineva raskusastmega nukud - väikestele lastele lihtsamad, noortele ja täiskasvanutele keerulisemad. Töötoad kestavad 1-1,5 tundi, sõltuvalt töötoa raskusastmest ja inimeste arvust.

Pulganuku töötuba

Sobib lasteaia- ja algklassilastele. Ühiselt luuakse teatraalseid pulganukke printsessidest klounideni. Pärast nuku valmimist saab iga sündinud tegelane esimest korda teatrilavale astuda.

Varjunukkude töötuba

Nooremate lastega valmistatkse lihtne värviline varjunukk, kasutatakse kääre, läbipaistvat plastikud ja viltpliiatseid. Keerulisema varjunuku töötoas sünnivad liikuvate osadega varjunukud ning  töö käigus tutvutakse varjunukkude liikide ja varjunukunäitlemise ABC-ga.

Marionettnuku töötuba

Marionetitöötoas valmib kas lihtne kangast marionett või keerulisema loomuga looma- või linnumarionett. Veel põnevam kui marioneti meisterdamine on selle nuku liikuma panemine – töötoa lõpuks selgub, kuidas nukk istub ja astub. NB! sobib noortele alates põhikooli lõpust!