Eesti Noorsooteatri raamaturiiul | EESTI NOORSOOTEATER

Eesti Noorsooteatri raamaturiiul

Eesti Noorsooteater koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega avaldab raamatute tutvustussarja „Eesti Noorsooteatri raamaturiiul.

Maailmatäie lugude seast otsisid õige üles Eesti Noorsooteatri näitlejad ja teised loomingulised töötajad, kes filmisid eriolukorra ajal kodudes üles videoid raamatusoovitustega oma koduselt raamaturiiulilt. 

Pärast eriolukorda asusime aga koostööle Eesti Lastekirjanduse Keskusega ning raamatututvustused sünnivad juba pikema videosaatersarjana, kus laste- ja noortekirjanduse asjatundjad vestlevad raamatust, võimalusel autoriga, ja näitlejad loevad katkendeid. 

Esimeses saates räägib Kadri Naanu Lastekirjanduse keskusest Toon Tellegeni jutukogumikust "Kõik on olemas", millel põhineb Eesti Noorsooteatri lavastus "IRIKKIRI" (lavastajad Tiina Mölder ja Christin Taul). Katkendeid raamatust loevad Taavi Tõnisson ja Steffi Pähn.

Teises saates annab näitleja Getter Meresmaa lühikese ülevaate Ilmar Trulli loomingust ja esitab autorile küsimusi ning seejärel loevad nad luuletusi raamatust "Pori kärbes ja Tori hobune".

Vanemad raamatusoovitused on leitavad Noorsooteatri raamaturiiulist ning pikemaid saateid on tulemas juurde.

Hoia pilk peal ka teatri Facebooki-lehel, kus ilmub jooksvalt nii mõndagi huvitavat.

Head vaatamist ja lugemist!