Töötoad | EESTI NOORSOOTEATER

Töötoad

ZUGA Ühendatud Tantsijate töötuba peredele

ZUGA töötuba peredele kujutab endast mängulist koosolemist kogu perele, kus uue salakeele — liikumise — abil saab iga osaleja jutustada loo oma rõõmudest ja sellest, mis vahel kurvaks teeb.

Töötoas tekitatakse mängulisi olukordi, mispuhul on kõik võrdsed ning kes keda juhib või juhendab ei ole teada. Vanemad võivad leida end käest tirituna või laste poolt kättpidi kohale viiduna, samuti vastupidi. Kes on kelle kael ja kes kelle pead pöörab — selgub töötoas. Töötoas õpitakse avastama ja looma suhtlussituatsioone läbi liikumise ja katsetama erinevaid koostantsimise võimalusi. Treenitakse tähelepanu ja valmisolekut mängusituatsioonis. Üheskoos nii pingutatakse, lõdvestutakse, naerdakse enda üle, aidatakse üksteist kui ka luuakse koreograafiat. Üksteisele järgnemisest tekib töötoa käigus koreograafia, mida koos tantsida. Töötuba on osa ZUGA uue lavastuse ettevalmistusprotsessist, kus tegelasteks vanemad, lapsed ja nende kooselu. Töötoa käigus sündinud materjal on lähteks uue lavastuse loomisel.

Töötuba viivad läbi ZUGA liikmed: sõpruskond tantsijaid ja koreograafe, keda seob kooskõla otsimine läbi mängu. Nende lavastused ja looming on saanud rohkelt tunnustust ja tähelepanu ning reisinud üle maailma.

Oodatud on kõik lapsed alates 4. eluaastast ja nende vanemad. Kestus u 75 minutit.

*

Lavastuse Hullus töötoas õpituba

Pärast lavastuse „Hullus töötoas” vaatamist saab osaleda penoplastist nuku meisterdamise õpitoas.

Pärast etendust soovib trupp anda publikule võimaluse haarata nende poolt pakutavad tööriistad ja asuda innustunult penoplasti vormima. Näitlejate juhendamisel saab iga õpitoas osaleja enda nukuga algust teha ja pärast 45 minutit rõõmsat tegutsemist lahkuda õpitoast teadmistega, kuidas nukk kodus lõpule viia ja üha uusi nukke meisterdada.

Lavastus on sobilik vanusele 8+. Õpitoa pilet on 5 eurot ja kohtade arv on piiratud (max 20 inimest). Õpitoas osalemise eelduseks on etenduse vaatamine.