Tuhnik, üks ja ainus | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Tuhnik, üks ja ainus

jaga
1 h|Koolieelikule, Koolilapsele|Kanuti Gild, suur saal

Rezekne teater Joorik
LÄTI

Sõnatu detektiivilugu kogu perele

Selles eraloomaaias on kõik päevad ühesugused, kuni ühel õhtul ilmub tühja puuri kummaline loom. Loomaaiatöötajad on olevuse välimusest hämmingus – on see känguru või jänes? Samal ajal kui looma päritolu välja püütakse selgitada, olevus kaob ja seiklus võib alata. Selles juhtumis on kõik kahtlusalused, ka loomaaiatöötajad ise.

Kas ka sina oled detektiiv? Aita meil see väike loomake leida! 

„Tuhnik, üks ja ainus” on sõnadeta lugu armastusest ja mõistmisest.

1990. aastal asutas Rezekne Vene Rahvateatri entusiastide grupp lavastaja Igors Mihailovsi juhtimisel Läti ühe esimese sõltumatu teatritrupi - teater-stuudio Vaene Joorik (Nabaga Joriks). 2002. aastal muutis teater kontseptsiooni ja muutis teatri nime ning sellest ajast alates on see olnud Rezekne teater-stuudio Joorik (Joriks).

Alates teatri asutamisest kuni 2016. aastani oli kunstiliseks juhiks selle asutaja Igors Mihailovs. Alates hooajast 2016/2017 on kunstiline juht IIor Bočarņikovs, endine Jooriku laste- ja noortestuudio õpilane, Moskva Kunstiteatrikooli lõpetanud lavastaja. I. Bočarņikovsi eestvõttel moodustati professionaalne Läti trupp. Igal hooajal tuuakse lavale mitut uut lavastust, sealhulgas muusikalavastusi, laste- ja noortelavastusi, komöödiaid ja draamasid.