Lavamakettide konkurss | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Lavamakettide konkurss

jaga
09. Märts 2020 | 17:54

NUKU muuseum kuulutab oma 10. sünnipäeva tähistamiseks välja lavamakettide konkursi koolidele „Lava on vaba”. Parimad tööd leiavad 2020. a. sügisel koha NUKU muuseumi näitusel.

Laske fantaasial vabalt lennata – lugu võib olla teie peades või pärit mõnest kirjandusteosest, kuid ootab vormumist lavakujunduse maketiks! Juures peaks olema ka loo lühikirjeldus, mille jaoks makett valminud on.

Mida tuleb teha, et konkursil osaleda? Meisterdada lavakujunduse makett, saata fotod sellest ning kujunduse aluseks oleva loo lühikirjeldus koos võistkonnas osalenute nimede, vanuste ja kooli nimega NUKU muuseumile.

Konkursil osalemise tähtaeg: 2. juuni 2020

Miks maketti ehitada? Makett on väike maailmamudel. Maketti ehitades saate te vabalt luua uusi maailmu ja modelleerida reaalses elus võimatut – teatris on alati rohkem võimalik kui päriselus.

Konkursi teema on vaba seetõttu, et saaksite end ajas ja ruumis täiesti vabana tunda ning pakkuda välja kõige pöörasemaid, kõige ilusamaid ja kõige uskumatumaid ideid nii oma peast kui ka kirjandusteostest. Teatris võib vabalt juhtuda ka nii, et teie poolt loodav lavakujundus saab mõne tulevase lavaloo lähteimpulsiks!

Mida teha, kui puuduvad teadmised ja oskused maketi loomiseks?

  • Ootame vaatama NUKU muuseumi näitust „Rosita Raua väikesed maailmad“, kus on väljas näidiseid kogenud teatrikunstniku viimase 20 aasta jooksul tehtud lavamakettidest (juuresolevad fotod näituselt).
  • Praktilise kogemuse saamiseks võite osaleda NUKU muuseumi maketi töötoas.

Auhinnad: Peaauhinnaks on grupipääse (kuni 10 inimest) NUKU teatri suvelavastusele "Kummituste suvi". Teisi žürii poolt esile tõstetud tööde tegijaid premeeritakse NUKU teatri ja muuseumi pääsmetega.

Žüriisse kuuluvad NUKU muuseumi kuraatorid Gerli Mägi ja Iti Niinemets ning tunnustatud teatrikunstnikud Rosita Raud, Kristel Maamägi ja Illimar Vihmar.

Küsimused, millele me veel ei vastanud, saavad vastuse helistades telefonil 6679 542 või kirjutades e-postile muuseum [at] nuku.ee.

Veel uudiseid