Loetud päevad NuQ Treff 2019 alguseni | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Loetud päevad NuQ Treff 2019 alguseni

jaga
17. Mai 2019 | 12:58

Nuku- ja visuaalteatrifestival NuQ Treff algab neljapäeval, 23. mail, kuid juba 21.-22. mail toimub meistriklass NUKU teatri näitlejatele. Festival toob Eestisse 21 lavastust 12 riigist, mis on valitud haarava sisu ja köitva vormi kooskõla põhjal. Lisaks toimuvad festivali raames töötoad ja seminar, mis otsib vastust küsimusele „Mis on visuaalteater?”

Nelja päeva jooksul saab näha 21 lavastuse 41 etendust täiskasvanutele, lastele ja noortele. Lavastusi on 12 riigist: Prantsusmaa, Venemaa, Sloveenia, Iisrael, Inglismaa, Soome, Poola, Leedu, Bulgaaria, Belgia, Saksamaa ja Eesti.

„Nii sõna-, muusika- kui tantsuteater kasutavad aina enam visuaal-, objekti- ja nukuteatrikeelt,“ ütles festivali kunstiline juht Leino Rei. „Seepärast on põhjust jälgida, millega tegeleb tänane visuaalteater mujal maailmas. NuQ Treff festival annab selleks hea võimaluse.”

Rei sõnul toob festival koju kätte nuku- ja visuaalteatri, mis näitab suunda teatri arengule kogu maailmas. Osalejad on valitud festivalile põhimõttel, et lavastuse sisu ja vorm oleksid dialoogis ja põhjendatud, olgu vormiotsingud inspireeritud kesksest ideest või intrigeeriv vorm juhatanud huvitava sisuni. Alaprogrammidest saab näha prantsuse, vene ja NUKU teatri programmi.

Ühise seminarilaua taha on kutsutud visuaalteatriasjatundjad mitmelt poolt Euroopast, seminari „Mis on visuaalteater?” veab ja juhatab sisse teatriteadlane Madli Pesti. Järgnevas vestlusringis avavad oma loomepõhimõtteid ning nägemust visuaalteatrist lavastajad Ruslan Kudašov (Venemaa), Veselka Kuncheva (Bulgaaria), Merja Pöyhönen (Soome), Jana Tumina (Venemaa), Erik Alalooga (Eesti), Helen Rekkor (Eesti) jt. Seminari töökeel on inglise keel.

Seminarist teeb reedel, 24. mail kell 12.00 otseülekande ERR-i kultuuriportaal kultuur.err.ee.

Plexus Polaire’i lavastajate ja näitlejate Yngvild Aspeli ning Viktor Lukawski meistriklass NUKU teatri näitlejatele toimub kahel päeval enne festivali algust. Lavastustega seotud õpitubasid festivali publikule pakuvad ZUGA Ühendatud Tantsijad, kelle töötuba peredele kujutab endast mängulist koosolemist, kus õpitakse uut salakeelt – liikumist. Pärast belglaste lavastuse „Hullus töötoas” vaatamist saab osaleda penoplastist nuku meisterdamise õpitoas.

Festivali piletihinnad on neljas hinnaklassis alates 10 eurost lasteetendustel kuni 25 euroni õhtustel tähtlavastuste etendustel. Lähem info lavastuste kohta koos foto- ja videomaterjaliga on leitav kodulehelt, kust on võimalik soetada ka pileteid.

NuQ Treff tänab toetajaid: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Prantsuse Instituut, Poola Suursaatkond, Adam Mickiewitczi Instituut, Eckerö Line, ABC Motors, Piletilevi, 7 Kohvipoissi, A Le Coq, Tallinna Ajaloolised Hotellid, Go Hotell Schnelli, St Olav Hotel, Ühisteenused, Tallink ning Reval Sport vee- ja spordiklubi.

Veel uudiseid