Muuseumiöö eelregistreerimisega programmid | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Muuseumiöö eelregistreerimisega programmid

jaga
04. Mai 2022 | 13:52

Nukuteatrimuuseum osaleb 21. mail Muuseumiööl, mis kannab seekord pealkirja „Öös on unistusi“. Nukuteatrimuuseumi programmis saavad osaleda AINULT EELNEVALT REGISTREERUNUD. Iga programmi osalustasu on 1 euro. Tasumine kohapeal sularahas või kaardimaksega. Kohtade arv on piiratud ja teised kahjuks sisse ei pääse.

18.00 Ekskursioon Nukuteatrimuuseumis (sobib igale vanusele)
18.00 Varjuteatri töötuba (alates 6. eluaastast)
19.30 Ekskursioon Nukuteatrimuuseumis (sobib igale vanusele)
21.00 Kohtumine Eesti Noorsooteatri näitleja Andres Roosilehe ja tema nukkudega (täiskasvanutele)

Eelregistreerimine SIIN.

Püsiekspositsioon

Nukuteatrimuuseumi püsinäituse algus viib ajas tagasi 1952. aastasse, mil asutati Eesti Vabariiklik Nukuteater (tänane Eesti Noorsooteater). Näitus jutustab loo Nukuteatri 70 tegutsemisaastast Tallinnas Laia tänava nurgal, eksponeerides noppeid selle teatri ajaloost 1950. aastatest kuni 2010. aastate lõpuni. Eksponeeritud on tekstiraamatud, noodid, kavandid, helisalvestused ning suur hulk väljavõtteid fotoarhiividest. Pisematele külastajatele on Nukuteatri minevikku esitletud temaatiliste mängudega iga kümnendi kohta.

Püsinäituse teine osas tutvustab erinevaid nukuliike, mängida saab kaasa nii lauanukkude, varrasnukkude, käpiknukkude kui ka marionettidega. Peale selle saab kuulata Nukuteatri esimese kunstilise juhi Ferdinand Veike elu- ja loomelugu ning näha haruldasi kaadreid Nukuteatri inimestest ja lavastusest. Tõeline fantaasialend saab alguse, kõndides 7-meetrise nuku pea kohal. Nukuteatrimuuseum arendab loovust ning väljendusoskusi, tutvustades nukumõtlemise meetodit kui üht enesearendamise võimalust.

Veel uudiseid