Eesti noorsooteater alustab üle-eestilist röövlijahti | NUKU
Tagasi

Eesti noorsooteater alustab üle-eestilist röövlijahti

jaga
28. Mai 2020 | 7:14

Tänavune aasta on nii teatrite kui teatrikülastajate plaanid põhjalikult segi paisanud. Selle asemel, et kutsuda publikut teatrisaalidesse, on Eesti Noorsooteater otsustanud ise vaatajate juurde minna. Alates 31. juulist mängitakse vabaõhulavadel üle Eesti pöörast röövlimürglit „Röövel Hotzenplotz”, mille on Otfried Preussleri jutustuse põhjal lavastanud Mirko Rajas.

Vaata piletit valides ka kõiksuguseid pakkumisi etenduspaikades.

„Röövel Hotzenplotz” esietendus NUKU teatri Ferdinandi saalis 15. septembril 2019, kuid lavastuse loojatel on algusest peale unistus mängida seda lugu ka vabas õhus. Nimelt tegutseb lavastuses rändtrupp, kes sõidab vankriga linnast linna ja etendab lugu hirmuäratavast röövel Hotzenplotzist, kasutades rütmipille, maske ja lennukat fantaasiat. Niisiis on tempokas perelavastus otsekui loodud suviseks ringireisimiseks ning äsja teatri nimetuse sisuga kooskõlla viinud Eesti Noorsooteater teeb uue nime all oma esimese ringreisi just selle lavastusega.

Humoorika röövliloo tegevus areneb väikeses linnakeses, kus kõik paistab olevat imehästi, kuni hirmuäratav röövel Hotzenplotz murrab end vangimajast vabadusse ja pistab nahka kõik praevorstid ja hapukapsad, mis vanaema on Kasperlile ja Seppelile valmistanud. Nii saab alguse hoogne röövlijaht, kus vahetatakse maske ja rolle, nii et keegi ei pruugi olla see, kellena alguses paistab.

„Hästi tehtud lastelavastusi kulub alati ära ja minu jaoks paigutub „Röövel Hotzenplotz” kahtlemata selle defitsiidi vähendajate hulka,” kirjutas kriitik Keiu Virro Eesti Päevalehes. „Lastel on, millele kaasa elada. Oluline on minu meelest seegi, et lugu võimaldab mõelda ka hea ja kurja suhtelisuse üle.”

Noorsooteatri kunstilise juhi Mirko Rajase sõnul paneb vabas õhus mängimine tema lavastuse tõeliselt proovile. „Vabas õhus pole näitlejal toetuda muule kui oma sisemisele veendumusele ja partnerite usaldusele,” märkis Rajas. „„Röövel Hotzenplotz” on rajatud suuresti just mängulustile ja ansamblitundele. Usun, et olukord, kus igal etendusel peab kohanema uue mängupaigaga ning panustama publiku haaramiseks veelgi rohkem emotsionaalset jõudu, tuleb sellele lavastusele üksnes kasuks.”

„Röövel Hotzenplotzi” ringreis toimub 31. juulist 23. augustini, kokku antakse 17 etendust vabaõhulavadel üle Eesti, Haapsalust Võruni ja Toilast Pärnuni. Pileteid saab osta teatri kodulehelt ja Piletilevist.

Lavastus põhineb Otfried Preussleri raamatul „Röövel Hotzenplotzi uued seiklused”, mille on tõlkinud Vladimir Beekman. Dramatiseeris Priit Põldma, lavastas Mirko Rajas, lavakujunduse, kostüümid ja maskid lõi Kalju Karl Kivi. Lavastuses kõlavad lauluviisid on trupp loonud improvisatsioonidena luuletaja Helena Läksi sõnadele. Trummimänguoskusi on aidanud lihvida Reigo Ahven ning liikumisjuht on Hanna Junti. Mängivad Anti Kobin, Getter Meresmaa, Doris Tislar, Sander Roosimägi, Karl Sakrits ja Risto Vaidla. Lavastus on suunatud kõigile teatrisõpradele alates 7. eluaastast.

Etendused toimuvad:
R 31.07 kl 18 Kose laululaval
L 1.08 kl 18 Paide vallimäel
P 2.08 kl 18 Jõgeva kultuurimaja suvehoovis
T 4.08 kl 18 Kalju-laval Harjumaal
K 5.08 kl 18 Rapla laululaval
N 6.08 kl 18 Elva lauluväljakul
R 7.08 kl 18 Viljandi laululaval
L 8.08 kl 18 Võru Kandle aias
K 12.08 kl 18 Rakvere Vallimäe Vabaõhukeskuse Foorum 
N 13.08 kl 19 Haapsalu linnusehoovis
R 14.08 kl 18 Tõrva tantsumäel
L 15.08 kl 18 Põlva Intsikurmu laululaval
P 16.08 kl 18 Tartu laululaval
T 19.08 kl 18 Toila laululaval
R 21.08 kl 18 Pärnu Koidula muuseumi vabaõhulaval 
L 22.08 kl 15 ja 19 Tallinnas, Pirita Velodroomil

Truppi sõidutab Toyota.

Piletiinfo: 6679 555 või kassa [at] nuku.ee
Muud küsimused: Peep Ehasalu, peep.ehasalu [at] nuku.ee, 508 2335
 

Veel uudiseid