Saada kiri! | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Saada kiri!

jaga
25. Oktoober 2020 | 12:17

Kas oled kunagi päris kirja saatnud? Oma sõbrale? Või miks mitte hoopis metsale, sipelgale või elevandile?

Meie lavastuses „IRIKKIRI” on tegelasteks elevant, sipelgas, orav ja kirjak, kes elavad rõõmsalt ühes metsas ja neile meeldib väga kirju saata ning saada. Ka sina võiksid neile kirjutada! 

Kirjuta „IRIKKIRI” tegelasele kiri ja saada see meile teatrisse! Meie hoolitseme, et see saajani jõuaks. Ja võib juhtuda, et pärast on su kiri näha „IRIKKIRI” kirjade metsas, kus saab jalutada pärast etendust.

Kõigi kirja saatnute vahel loosime igal nädalal välja ühe perepääsme Eesti Noorsooteatri etendusele. 

Meie teatri postiaadress on: Eesti Noorsooteater, Lai 1 / Nunne 4, 10133 Tallinn. NB! Palun lisage kirjale ka saatja kontaktandmed.

Kirjad minu elus

Küsi oma vanematelt või vanavanematelt, kas neil on olnud kirjasõpru? Osale Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolise Arhiivi ja Ühenduse Eesti Elulood kogumisvõistlusel „Kirjad minu elus“. 

Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuuriloolises Arhiivis on hoiul paljude kultuurilooliselt oluliste isikute – kirjanike, kirjastajate, kirjanduselu võtmefiguuride jt – kirjavahetused. Arhiivi on jõudnud ka mitmeid tavainimeste kirjavahetusi, näiteks kirjavahetusi perekonnaliikmete ja sõprade vahel üle raudse eesriide.

Kutsume üles saatma ka Kultuuriloolisse Arhiivi nii kirjavahetusi kui ka mälestusi ja mõtisklusi sellest, mida on tähendanud kirjade vahetamine. Mälestuste puhul kirjavahetustest võiksite mõelda järgmiste teemade peale: 

  • Kuidas kirjavahetus alguse sai, kui sage see oli ja kui kaua see kestis?
  • Kas suhtlus kirjade adressaadiga kulges põhiliselt kirjade kaudu või hõlmas ka tavasuhtlust? Milline oli kirjade vahetamise ja tavasuhtluse suhe?
  • Mis kirjavahetuse juures teid köitis?
  • Mis olid kirjavahetuse põhiteemad ja kuidas te neid arendasite?

Kui oled otsustanud mõlemad kirjad teatrisse saata, siis meile saadetud mälestusi kirjavahetustest ja -sõprusest jagame sinu loal Eesti Kirjandusmuuseumiga. Lisainfo  kogumisvõistluse kohta leiad SIIT.

Veel uudiseid