Väikesed maailmad | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Väikesed maailmad

jaga
40 min|Väikelapsele|Kanuti Gild, suur saal

Kaunase Nukuteater
LEEDU

Kaasav liikumislavastus lastele vanuses 10 kuud kuni 2 aastat

Iga laps on väike maailm - väärtuslik olenemata rassilisest, kultuurilisest või sotsiaalsest päritolust. Kõik need väikesed maailmad on osaks suurest maailmast. Tähtis on hoida ja armastada iga väikest maailma, et nemad suureks saades hindaksid ja väärtustaksid suurt maailma. 

Maailma mitmekesisust tutvustatakse lavastuses beebipublikule värvide, erikujuliste esemete, liikumise ja spetsiaalselt väikelastele loodud muusika abil. Lastel on võimalus etenduses ka osaleda, mis on oluline arendamaks nende loovust juba varakult.

„Väikelastele mõeldud kaasava liikumislavastuse põhiidee on arendada lapse taju iseendast kui tervikust ja teiste märkamine enda ümber. Kasutame lavastuses interaktiivsuse meetodit: lapsed saavad etenduse ajal vabalt nukke katsuda ja uurida. Selline loomingulises keskkonnas viibimine annab lastele positiivseid emotsionaalseid kogemusi.” – Lavastaja Birutė Banevičiūtė

1958. aastal asutatud Kaunase Riiklik Nukuteater on lavale toonud üle 300 nukulavastuse, esinenud arvukatel ringreisidel välisriikides ja osalenud paljudel festivalidel. Järgides mõtet, et kõik teatri seinte vahel sündiv peaks kuuluma väikestele, otsib tänane teater traditsiooniliste nukulavastuste kõrval ka uusi paeluvaid viise väikeste vaatajateni jõudmiseks, et pakkuda neile ülima rahulolu kogemust ning puudutada nende teadvust ja tundemaailma. Kaunase Nukuteater annab etendusi ka koolides ja tegeleb haiglates ja sanatooriumites lastele suunatud teraapiatega. Teatri repertuaaris on nii Leedu muinasjutte ja pärimuslugusid kui ka maailmakirjandusest tuntud teoseid.

www.kaunoleles.lt

Mängukava