Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal

jaga
3 h|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Ferdinandi saal

Tuntud inglise kirjaniku Mark Haddoni noorteromaanil põhinev näitemäng autistlike kalduvustega 15-aastasest poisist – erilisest ja eraklikust Christopherist, kes näeb maailma teisiti kui meie.

Sündmustik saab alguse koera surmajuhtumist, omamoodi mõrvamüsteeriumist, mida Christopher uurima asub. Ta ei ole aga tavaline teismeline, sest põeb üht autismi vormi – Aspergeri sündroomi. Ta teab väga palju numbritest ja loogikast, kuid väga vähe inimestest ja eriti nende tunnetest. Ta armastab nimekirju, seaduspärasid ja tõde, vihkab kollast ja pruuni värvi, ega taha, et teda puudutataks. Christopheri maailm on olnud seni väga piiratud ja otsus koera surma uurida toob kaasa ootamatuid tagajärgi – põhjaliku süvenemise oma perekonna loosse ja iseendasse ning ka koera mõistatus saab lahenduse.

Auhinnad ja tunnustused:

Mirko Rajas – Eesti Teatri Aastaauhindade Salme Reegi nimelise auhinna laureaat 2016 meisterliku ja kütkestava peaosa eest!

 

 

Mängivad

Mirko Rajas, Anti Kobin, Mart Müürisepp, Mait Joorits, Andres RoosilehtLee Trei, Kaisa Selde, Liivika Hanstin, Laura Nõlvak, Sandra Lange (külalisena).

Meediakajastus

Materjalid ja lisategevused