Liivamees | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Liivamees

jaga
1 h 30 min|Noorele, Täiskasvanule|Ferdinandi saal

Teater Lele
LEEDU

„Liivamees” on lugu noormehest, kes eksleb fantaasia ja reaalsuse vahel; lugu hingematvast egoismist, usu puudumisest ja kahtlusest. Süngete nägemuste käes vaevlev ja hullumeelsusse kalduv peategelane seisab silmitsi oma sisemise minaga, oma viirastusliku isiksusega. Lavastus viib vaataja visuaalsele rännakule läbi alateadvuse ja kujutlusvõime labürintide. Lavastuse keskseks teemaks on inimhinge kahetisus, samuti elusa ja elutu vastandlikkus, mida annab visuaalselt edasi näitleja ja nuku vaheldumine.

E.T.A. Hoffmanni lugu paelus mind kui väga visuaalne ja mitmekihiline teos, mis ilmus küll peaaegu kaks sajandit tagasi, kuid on endiselt päevakohane. Minu jaoks oli äärmisel huvitav jutustada seda lugu ilma tekstita, keskendudes visuaalsele ja helilisele – nukkudele, maskidele, piltidele, tantsule ja muusikale. – lavastaja Gintarė Radvilavičiūtė

Lavastus on pälvinud Leedu Kultuuriministeeriumilt auhinna Kuldne Rist ehk parim lavastus Leedus 2014. aastal nuku- ja objektiteatri kategoorias.

Teater Lele tegutseb Vilniuse vanalinnas asuvas endises Oginsky hertsogi majas. Vilniuse Nukuteatri, tänase Lele eelkäija, asutas 1958. aastal näitleja, nukunäitleja ja lavastaja Balys Lukosius.
Teatris jõuavad lavale leedu ja teiste rahvaste muinasjutud, samuti lastekirjanduse teosed ja nukulavastused täiskasvanutele. Täna töötab Leles 12 professionaalset (nuku)näitlejat ja teater on pälvinud auhindu mitmetel rahvusvahelistel nukuteatrifestivalidel.
Lele meeskond annab endast parima, et teater ei säilitaks mitte ainult parimaid lastele suunatud nukuteatri traditsioone, vaid oleks avatud ka olulistele tänapäevastele suundumustele.