Hooaja publikulemmikud valitud | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Hooaja publikulemmikud valitud

jaga
19. Juuni 2019 | 14:33

Õnnitleme tänavusi publikupreemia laureaate, kes hääletati parimaks kolmes erinevas kategoorias: lemmik-väikelastelavastus, populaarseim noortele ja täiskasvanutele suunatud lavastus ning lemmik-koguperelavastus! Kõik valitud lavastused on maksimaalse kullaprooviga ning hakkavad kandma hooaja Puhta Kulla aunimetust!

"Mis on jõulud?" on Puhas Kuld väikelastelavastustest. "Küsimusele vastust otsides näeme kolme erinevat perekonda: jõuluehte-, sussi- ja piparkoogiperet. Kuigi iga perekond toimib omamoodi, ühendab neid kõiki teadmine, et jõulud on päriselt käes siis, kui pere on kodus rõõmsalt koos." Lihtsate vahenditega, nutikalt tehtud soe lugu, mis hoolimata kõige väiksemast saalist võitis jäägitult publiku südamed.

Autor ja lavastaja Maria Usk, kunstnik Gerli Mägi, helilooja ja -kujundaja Ove-Kuth Kadak, valguskujundaja Erik Pello. Mängisid Doris Tislar ja Karl Sakrits.

"Noored hinged" on Puhas Kuld noortele ja täiskasvanutele suunatud lavastuste seas. "Selle teose teemad ja küsimused on ajatud. Armastuse mõtestamine, endale elukaaslase leidmine, abielu: on see võtmine või andmine, saamine või loobumine? Arvan, et see lugu võib puudutada nii noort kui vanemat vaatajat. Isegi kui vastus ei pruugi kohe selguda, on tähtis mõtestada – see suunab ehk sisulisemale otsingule ka elus." Lavastust on kiitnud nii noored kui vanad, nii konservatiivid kui liberaalid - hingega tehtud kõnekas lavastus.

Autor Anton Hansen Tammsaare, dramatiseerija Helena Läks, lavastaja Mirko Rajas, kunstnik Rosita Raud, helilooja ja -kujundaja Markus Robam, valguskunstnik Emil Kallas, liikumisjuht Hanna Junti.  Mängivad Getter Meresmaa, Mihkel Vendel, Mart Müürisepp, Doris Tislar, Laura Kukk, Sander Roosimägi (külalisena).

"Gulliveri reisid" on Puhas Kuld koguperelavastuste seas! "Mind huvitavad küll poliitilised protsessid ja mida aeg edasi, seda enam ma poliitikast huvitun, aga veel rohkem huvitavad mind inimesed ja Gulliveri inimlik mõõde. " Ühe mehe rännak maailma lõppu ja tagasi õpetab vaatama lahtiste silmadega ja kuulama avatud südamega. Lavastus annab tähenduse sõnapaarile "suur inimene". 

Autor Jonathan Swift, dramatiseerija Urmas Lennuk, lavastaja Taavi Tõnisson, kunstnik Marion Undusk, helilooja Liina Sumera, valguskunstnik Priidu Adlas, koreograaf Olga Privis, tõlkija Leo Anvelt. Mängivad Anti Kobin, Lee Trei, Laura Nõlvak, Tiina Tõnis, Andres Roosileht, Karl Sakrits ja TÜ VKA teatrikunsti 12. lennu üliõpilased Loviise Kapper, Elena Koit, Grete Konksi, Silva Pijon, Kristjan Poom, Hans Kristian Õis.

Õnnitleme kõiki kolleege, kelle suur töö pälvis publiku erilist tunnustust!

Veel uudiseid