Kuue kuu pärast algab visuaalteatrifestival NuQ Treff | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Kuue kuu pärast algab visuaalteatrifestival NuQ Treff

jaga
23. November 2018 | 10:15

Täpselt kuue kuu pärast, 23. mail 2019 algab neli päeva kestev visuaalteatrifestival NuQ Treff, mille korraldajaks on NUKU teater.

Festivali kunstilise juhi Leino Rei sõnul hoiab NuQ Treff kätt pulsil nüüdisaegsel nuku-, objekti- ja visuaalteatril, otsides dialoogi sisu ja vormi, traditsiooni ja uuenduse vahel. Festivali repertuaar koosneb lastele ja noortele ning täiskasvanutele suunatud programmidest. Rahvusvaheliselt kõnekate lavateoste kõrval on programmis ka NUKU teatri lavastused, kus fookuses sisu ja vormi vaheline tasakaal.

Täiskasvanute programmis jõuavad Eestisse alles äsja Peterburis esietendunud Ruslan Kudašovi „Hamlet. Sirm”, mida nimetatakse postpunk-nukulavastuseks, ning truppide Hijinx ja Blind Summit koostöölavastus „See on Fred”, mis tekitas suurt huvi maailma suurimal teatrifestivalil Edinburgh Fringe.

Eestisse naaseb norra lavastaja Yngvild Aspeli, kelle trupp Plexus Polaire etendas eelmisel NuQ Treff festivalil lavastust „Tuhk”. Aspeli ja Plexus Polaire’i seekordne lavastus „Pime ruum” etendub koostöös Vaba Lava kuraatorprogrammiga Vaba Lava teatrisaalis. 

Lisaks annab Aspeli koos näitleja Viktor Lukawskiga NUKU teatri näitlejatele kahepäevase töötoa „Topelt kohalolu“, kus keskendutakse elusuuruses nukkude spetsiifika tundmaõppimisele.

Pooled festivali rahvusvahelises programmis osalevatest lavastustest on suunatud lastele ja peredele. Sisu ja vormi põnevat dialoogi saab näha rahvusvahelistel festivalidel ringleva prantsuse trupi Non Nova lavastuses „Fööni pärastlõuna”. Mitmekihilise terviku moodustavad Claude Debussy muusika ja kilekottidest nukkude ballett, pakkudes korraga kunstilist elamust ja suunates mõtlema keskkonnaprobleemidele. Peterburi lavastaja Jana Tumina Kuldse Maskiga pärjatud „Kolja teos“ avab nuku- ja visuaalteatri vahendite kaudu väikese Downi sündroomiga poisi südamliku fantaasiamaailma.

Festivalil toimub seminar „Mis on visuaalteater?”, kus võrreldakse visuaal-, nuku- ja objektiteatri definitsioone eri teatrikultuurides. Sõna saavad teoreetikud ja praktikud, festivalil osalevate truppide esindajad ja eesti visuaalteatritegijad. Seminari veab Madli Pesti.

Kogu festivali keskuseks on NUKU teatrikompleks, kus on õhtuti avatud ka festivali klubi. Etendused toimuvad lisaks ka Von Krahli, Kanuti Gildi, Vaba Lava, Sõltumatu Tantsu Lava ja Vene teatri saalides.

NuQ Treff raames etendub ligi 20 lavastust Prantsusmaalt, Iisraelist, Venemaalt, Soomest, Saksamaalt, Sloveeniast, Suurbritanniast, Belgiast, Bulgaariast, Poolast, Leedust ja Eestist.

Kogu programm ja piletiostuvõimalus on avatud alates 1. veebruarist. Festivaliinfo leiab nii kodulehelt www.nuku.ee/festival kui ka Facebooki lehelt Visuaalteatrifestival NuQ Treff.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri ja muuseumi kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679 509, hannele.kand [at] nuku.ee

Veel uudiseid