Lavameistrina alustab Steffi Viita | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Lavameistrina alustab Steffi Viita

jaga
05. Jaanuar 2022 | 11:08

Eesti Noorsooteatri lavameistrina asus 3. jaanuarist tööle Steffi Viita, kes on varasemalt töötanud Eesti Noorsooteatris nii publiku- ja kohvikuteenindaja kui ka müügiadministraatorina.

„Kõhklesin, kas kandideerida kõrgeid nõudmisi esitava lavameistri ametisse või mitte,” ütles Steffi. „Samas on maja juba armsaks muutunud ning ka siinsed inimesed julgustasid oma kandidatuuri esitama. Vestlusele jõudmine võttis pingeid maha ja proovipäevadel sain enda oskusi ja võimeid näidata. Nüüd on ootamas töö esimeste lavastustega.”

Lavameistriks saamisele eelneb reaalse lavatööga prooviperiood, mil selgitatakse välja inimese tegelikud võimed ametis hakkama saamiseks. Lavameistri töö nõuab oskusi, kogemusi, nutikust ja füüsilist suutlikkust. 

Teatrijuht Joonas Tartu sõnul esitavad Eesti Noorsooteatri kui visuaalteatri lavastused tihtipeale ka lavatehniliselt keerukaid väljakutseid, mistõttu niisama lavatöölisi teatris pole – kõigilt lavameistritelt eeldatakse ka uuslavastuste väljatoomise lavatehnilise toetamise võimekust.

Tere tulemast tagasi, Steffi!

Veel uudiseid