Muuseumikontserdil tehakse arhitektuurist muusikat | NUKU
Tagasi

Muuseumikontserdil tehakse arhitektuurist muusikat

jaga
08. September 2019 | 8:42

Täna, 8. oktoobril kl 18 toimub NUKU muuseumis kontsert, kus ruumid on kirjutatud muusikaks. Teosed loonud Sänni Noormets, Katariin Raska ja Matis Leima kannavad muuseumi kõladest sündinud muusikat ette. Teiste seas saab kuulata sada aastat tagasi leiutatud esimest elektroonilist instrumenti.

Sänni, Katariin ja Matis mängivad kokku viieteistkümnel erineval instrumendil, millest osa on elektroonilised, osa akustilised ja osa ise ehitatud. Kontserdil saab näha ja kuulata ka saja-aastast, esimest elektroonilist instrumenti. Muusika abil luuakse mõtteline rännak muuseumi ruumides, helides ja visuaalides.

„Me kirjutasime esmakordselt ruumid muusikaks ja minu teada ei ole sellisel kujul arhitektuuri ja muusika vahel varem seoseid loodud,“ ütles Matis Leima.

Kahekuulisest muuseumi helide ja kõlade kogumisperioodist on sündinud üheksa uut muusikateost kolmelt heliloojalt, kes neid koos ette kannavad. Omalaadne programmiline muusika sisaldab muuhulgas teoseid „Elu radiaatoris,“ „Muuseumimüürid,“ „Kübaratrikk“ ja „Steampunk.“

„Muusikute keskendumine meie ruumidele paistis nagu ukse paotamine eksperimentaalarhitektuuri maailma,“ rääkis muusemijuht Maria Usk. „Nende muusika loob inimesele ruumist teistsuguse kogemuse ja paneb mõtlema, kuidas kujutada arhitektuuri läbi muusika.“

Kontsert toimub NUKU muuseumi 8. oktoobril algusega kl 18. Piletid NUKU teatri kassast ja Piletilevist maksavad 16 eurot, õpilaste sooduspiletid 11 eurot.

Veel uudiseid