Noortestuudio katsed noormeestele | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Noortestuudio katsed noormeestele

jaga
30. September 2022 | 14:36

14. ja 15. oktoobril 2022 ootame 9.–11.klassi noormehi Noortestuudio katsetele Lai tänav 1 väiksesse saali. Eelnevast katsetevoorust on vastu võetud 11 tütarlast.

Eelregistreerimiseks saada hiljemalt 12. oktoobriks osalemissoov aadressile doris.tislar [at] noorsooteater.ee.

Registreerimisel tutvusta end, pane kirja oma nimi, vanus, klass, kool ja elukoht. Seejärel teatame täpse aja, mil ootame Sind katsetele.

Katsed leiavad aset Eesti Noorsooteatris 14. oktoobril 17.00-20.00 ja 15. oktoobril 16.00-20.00.

Katseteks palume ette valmistada 1 luuletus ja 1 proosapala (kuni 1 lk). Teksti valikul lähtu palun sellest, et see kõnetaks ennekõike Sind ennast. Autori ja teksti valikul on Sul vabad käed, kuid kindlasti tuleb tekstid esitada peast.

Veel pane kirja oma mõtted teemal „Miks on teater (mulle) oluline?” (kuni 1 lk) ja saada need 12. oktoobriks aadressile doris.tislar [at] noorsooteater.ee.

Katsetele võta kaasa vahetusriided, milles on võimalik ka vabamalt liigutada ja ringi siblida.

Õppimine Noortestuudios

Eesti Noorsooteatri oluline osa on 2000. aastast tegutsev noortestuudio, kus on aastate jooksul õppinud paljud tänased lavapraktikud ja kultuuritegelased. Stuudios omandavad teatrikunsti algteadmisi 1518aastased kooliõpilased Noorsooteatriga seotud näitlejate, lavastajate ja teiste loomeinimeste juhendamisel. Stuudiot juhivad järgmisel kahel aastal Doris Tislar ja Leino Rei. Lisaks on õpetajateks veel mitmed Noorsooteatri näitlejad ja lavastajad. 

NB! Enne, kui asud end katsetele registreerima  vaata hetkeks endasse ja mõtle, kas Su huvi, vaba aeg ja koolikohustused võimaldavad läbi kahe aasta pühenduda teatriõpingutele kolm korda nädalas. Pea silmas, et teater on kollektiivne kunst ja seetõttu erialatundidest reeglina ei puuduta.

Õppekava on jaotatud kaheaastaseks tsükliks. Tunnid toimuvad kolm korda nädalas, esmas- ja neljapäeviti kell 1719 ning pühapäeviti päevasel ajal.  Koolivaheajad on ka stuudiost vabad.

Noortestuudio õppemaks on 50 eurot kuus. Lisaks õppetööle pakub stuudio tasuta pääsmeid Noorsooteatri uuslavastuste kontrolletendustele ning vabade kohtade olemasolul ka mängukavas olevatele etendustele. Ja muidugi on võimalus näha lähedalt päris teatrielu telgitaguseid. Ära jäta kandideerimata, kui kardad õppemaksu takistuseks kujunevat – arutame võimalusi ja püüame leida lahendusi.

Läbi kahe aasta toetume näitlejakoolituse baasõppele, kuid eesmärgiks pole siiski koolitada näitlejaid, vaid pakkuda noorele võimalust areneda inimesena. Tutvume laiemalt teatritöö, siinsete ametite ning ümbritseva kultuurieluga, ühised arutelud nähtu ja kogetu üle on osa õppetööst, mis võiks kujuneda pärast stuudio lõpetamist harjumus ja vajadus kogu eluks. Koos loome ruumi, kus on turvaline nii õnnestuda kui ebaõnnestuda.

Erinevatel aegadel on meie teatri Noortestuudios õppinud tänased Noorsooteatri näitlejad Doris TislarJoosep UusGetter MeresmaaMart MüüriseppKaisa Selda ja Risto Vaidla

Soovime kõigile katsetajatele palju lusti ettevalmistamisel ja ootame teid suure huvi ja rõõmuga!

Veel uudiseid