Tavatud kontserdid NUKU muuseumis | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Tavatud kontserdid NUKU muuseumis

jaga
28. Jaanuar 2020 | 12:27

Riho Kall ja Juhan Vihterpal 11. veebruaril kl 18

Kontserdil saab kuulda Riho Kalli ja Juhan Vihterpali heliloomingut ja improvisatsioone ning näha, mis juhtub siis, kui muusikasse sekkuvad mehaanilised nukud. Järjekordsel teatraalsel kontserdil osaleb NUKU teatri näitleja Laura Kukk. Publikul on soovi korral võimalus ka ise kaasa mängida, luues mehaaniliste nukkudega mängides helisid, millest sünnib interpreetide kaas-improviseerimisel muusika. OSTA PILET!
 
"Esimene otsene kokkupuude helisalvestusega tekkis mul lapsena kassettmakiga köögis enda ja mu sõbra naljaga moonutatud hääli lindistades," rääkis Kall. "Ilmselt oli see põnev tegevus meile midagi sama sürreaalset, nagu sajanditagustele ameeriklastele vaharullilt enda minuti eest öeldud sõnu täpse eksimatu kordusena kuulda."

Muusika on inspireeritud mängijate esmasest kokkupuutest kasettmuusikaga - sellest, kuidas mingi tehnilise vahendi kaudu kogetu pakkus kunagi kustumatu emotsionaalse elamuse. Muusika ärkas ellu uutmoodi! Samasugust imet on võimalik kogeda ka  NUKU muuseumis, kui tavapäratutele elututele esemetele antakse võimalus ellu ärgata.
 
Riho Kalli looming on läbinud aja jooksul mitmeid stiile ning jõudnud akustilise kitarri helidel põhineva ambifolgini. Underground Foresti nime all on temalt hiljuti ilmunud album "Magnoolia". Varem, 2016. aastal aga UF ja helikunstnik Villem Jahu split album „201501/lyllemäe mixtape“. Juhan Vihterpal on helilooja, multiinstrumentalist, helikujundaja ja visuaalne kunstnik, kellele meeldib kasutada segamini eri stiile, instrumente ja meediume. Selle lähenemise kaudu otsib ta “loomingulist sädet” ebatavalistes lahendustes ja soovib teisi üllatada. Ta on loonud muusikat ja heli näitustele, filmidele ja teatrile ning kuulub interdistsiplinaarsesse kunstirühmitusse “Laik”.

Laura Põldvere ja Ivi Rausi 3. märtsil kl 18

Ivi Rausi ja Laura Põldvere koostöö algas aastal 2012 kui kaks lauljatari kohtusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse improvisatsiooni erialal. Omavaheline hea klapp, kreisi huumor ja armastus improvisatsiooni vastu pani aluse koostööle, mis on viinud duo põnevate improprojektidega ka Eestist väljapoole. Koos on esinetud Belgias, Soomes, Hollandis jt. paikades. On tehtud koostööd Eesti Kontserdiga, erinevate kirjandusfestivalidega ja lauldud lausa suurte ekskavaatorite vahel Eesti Maanteemuuseumis.

Mis juhtub aga NUKU muuseumis 3.märtsil? See jääb esialgu saladuseks, kuid piilume muuseumi tubadesse ja kuulame, mida nukud meile kõnelevad. Ehk õnnestub mõnega dialoogi astuda. Kindel on see, et see saab olema lustiline ja mänguline muusikaline õhtupoolik, kus lood sünnivad inspireerituna hetkest. OSTA PILET!

Veel uudiseid