Uue hooaja uuslavastused proovisaalides | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Uue hooaja uuslavastused proovisaalides

jaga
14. Juuni 2019 | 13:28

Uue hooaja uuslavastustest esietendub septembris kaks: Otfried Preussleri Röövel Hotzenplotz“ vanusele alates 7. eluaastast ja William Shakespeare’i „Tõrksa taltsutus” noortele ja täiskasvanutele. Esimene proovinädal on selja taga ja maailma loomine täies hoos. Esimestes proovides tegi pilte Indrek Rammus.

„Röövel Hotzenplotz“ esietendub 15. septembril kl 15:00 Mirko Rajase lavastusena. Preussleri lugude „Röövel Hotzenplotzi uued seiklused” ja „Hotzenplotz 3. Röövel seikleb jälle” põhjal tehtud pöörane röövlimürgel praevorstide ja paukseentega sobib nii vanusele 7+ kui lasteaedade vanematele rühmadele.

Loos pistab hirmus röövel Hotzenplotz ühel täiesti tavalisel neljapäeval nahka kõik praevorstid ja hapukapsad, mis vanaema on valmistanud Kasperlile ja Seppelile. Sõbrad seda asja juba nii ei jäta – alatu vorstivaras tuleb kinni nabida! Sellest saab alguse hoogne röövlijaht. Lavastuses vahetatakse maske ja rolle, nii et keegi ei pruugi olla see, kellena alguses paistab. Sõpruse, mängurõõmu ja huumori toel saab ületada takistused ning piiluda ka kõige hirmuäratavamate maskide taha.

Tõrksa taltsutus” on noortele ja täiskasvanutele suunatud nuku- ja visuaalteatrilavastus William Shakespeare’i samanimelise komöödia põhjal, mis esietendub 29. septembril kl 19:00.

Lavastuse jaoks on loonud uue tekstiseade Rein Raud ning lavastajaks on soome lavastaja ja näitleja Merja Pöyhönen, kes kasutab oma töödes nuku-, objekti- ja visuaalteatrivahendeid, põimides klassikalist näitlejamängu kaasaegse teatrikeelega. „Tõrksa taltsutus” on tema kolmas tõlgendus Shakespeare’i näitemängudest. Kunstnik Rosita Raud on loonud lavastuse jaoks ainulaadse tsirkuseelementidega lavakujunduse ja erinevas suuruses nukud, kes annavad tuntud loole tuntavalt laiemad mänguvõimalused ja rohkelt tõlgendamisruumi.

 

RÖÖVEL HOTZENPLOTZ

Autor Otfried Preussler, tõlkija Vladimir Beekman, dramatiseerija Priit Põldma, lavastaja Mirko Rajas, kunstnik Kalju-Karl Kivi, muusikajuht Reigo Ahven, laulusõnade autor Helena Läks, valguskunstnik Emil Kallas, liikumisjuht Hanna Junti.

Mängivad Anti KobinMihkel TikerpaluDoris TislarGetter MeresmaaKarl SakritsRisto Vaidla.

TÕRKSA TALTSUTUS

Autor William Shakespeare, tõlkijad Georg Meri ja Rein Raud, adapteerija Rein Raud, lavastaja Merja Pöyhönen (Soome), kunstnik Rosita Raud, valguskunstnik Margus Vaigur, helilooja ja -kujundaja Vootele Ruusmaa.

Mängivad Liivika HanstinLaura KukkKaisa SeldeMait JooritsJevgeni MoissejenkoMart MüüriseppTaavi Tõnisson

Veel uudiseid