Virmaliste vennad | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Virmaliste vennad

jaga
55 min|Koolieelikule, Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Kanuti Gild, suur saal

Teater CHOREA ja Teatr Figur Kraków
POOLA

Läänemere lood ja legendid

Õrnas ja puudutavas lavastuses „Virmaliste vennad” tulevad jutustamisele maagilised lood ja legendid eesti, soome, leedu, läti ja poola pärimusest. Lavastust raamivad eesti folkloorist pärinev muistend „Virmaliste vennad” ja rahvalaul „Veere, veere, päevakene”. Lavastust elavdavad laulud ja lihtsate pillidega loodud muusika; müstilised lood kantakse ette varjuteatrina. Valguse, varjude ja nukkude abil loovad Krakovi teatri Figur näitlejad mitmevärvilisi pilte.

Nad lasevad laval liikuda tabamatutel varjunukkudel, mis valgusmängude läbi ellu ärganuna jõuavad kujutlusvõime kõige salajasematesse soppidesse ning kannavad vaataja kirjeldamatusse ruumi. Laval võib näha nii mereelukaid, veealuseid losse, merede valitsejaid kui ka võluuhmrit.

Muusikaliselt ja visuaalselt paeluv lavastus on mõeldud nii lastele, peredele kui kõigile, kes hindavad head muusikat, teatrit ja põnevaid lavastusi.

Teatr Figur Kraków on ringi reisiv nuku- ja varjuteater, kelle missiooniks on luua originaalseid vaatemänge ja kunstisündmusi, otsida uusi väljendusvorme ja leida uudsust traditsioonilistes nukuteatritehnikates.
TFK annab etendusi nii Krakówi lavadel, nukuteatrifestivalidel kui ka väikeste külade kultuurikeskustes Poolas ja välismaal. Kümne tegutsemisaasta jooksul on teater välja toonud 15 lavastust. TFK suurimaks huviks on varjuteater, teatripedagoogika ja sotsiaalne kunst. Regulaarselt toimuvad õpitoad lastele, noortele ja täiskasvanutele.

CHOREA sai alguse 2004. aastal Lublinis. 2007. aastal seadis teater end püsivalt sisse Lodzi linnas, kus asuti tööle hämmastavates industriaalsetes ruumides 19. sajandist pärinevas tehases nimega Kunstiinkubaator.
14 tegusemisaasta jooksul on CHOREA teater välja arendanud oma haridusliku ja kunstilise programmi. CHOREA liikmed on organiseerinud mitmeid rahvusvahelisi töötubasid ja kunstiprojekte, mitu aastat omaenda rahvusvahelist teatrifestivali Retroperspektywy ja üleriigilist teatrifestivali Perspektywy, ning toonud välja üle 40 teatrilavastuse, etenduse ja kontserti.  2015. aastal salvestasid CHOREA liikmed albumi „Unelaulud” ning avaldasid näitlejate käsiraamatu „Näitleja füüsiline treening”.