Hullus töötoas | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Hullus töötoas

jaga
20 min|Koolilapsele, Noorele, Täiskasvanule|Ovaalsaal

Tof Teater
BELGIA

Pöörane lühietendus, mis kutsub nii lapsi kui ka täiskasvanuid ise nukumeisterdamises kätt proovima. 18 hullumeelset minutit kirjeldavad valmimisjärgus nukuga juhtuvaid äpardusi, kui too ise töö lõpule viia otsustab. 18 minutit võitleb ta elementide, materjalide, objektide ja vahel isegi nukujuhtide enestega, kartmata nende kallal ka vägivalda tarvitada...

Tof Teater sündis 1986. aastal Alain Moreau algatusel pärast lavastuse „Le Tour du Bloc” valmimist. Algselt täiskasvanutele loodud lavastus kohandati ümber noorele publikule. Lavastust saatis tohutu edu ning seda mängiti 500 korda üle kogu maailma: mitmetes Euroopa riikides, Nõukogude Liidus, Kanadas, USA-s.
Miniatuurse realismi oskusliku kujutajana väänab Tof traditsioonilisi nukumängutehnikaid ning laseb vaatajal nukujuhti näha. Etenduse keskmes on tihti nukud, mille suurus võib ulatuda viiest sentimeetrist viie meetrini. Nukud ei kuulu üksnes lasteteatrisse, Tof Teatri lavastused, kus sageli puudub verbaalne tekst, on loodud laiemale publikule, rõõmustades nii lapsi, vanemaid kui ka vanavanemaid.

NB! Etendusele järgneb penoplastist nuku meisterdamise õpituba

Pärast etendust, mis loodetavasti tundub liiga lühikesena, soovib trupp anda publikule võimaluse haarata nende poolt pakutavad tööriistad ja asuda innustunult penoplasti vormima. Näitlejate juhendamisel saab iga õpitoas osaleja enda nukuga algust teha ja pärast 45 minutit rõõmsat tegutsemist lahkuda õpitoast teadmistega, kuidas nukk kodus lõpule viia ja üha uusi nukke meisterdada.

Õpitoa pilet on 5 eurot ja kohtade arv on piiratud (max 20 inimest). Lavastust võib vaadata ka ilma õpitoas osalemata.