Näitused | EESTI NOORSOOTEATER
Tagasi

Näitused

jaga
Muuseum

Lisaks muuseumi püsinäitusele on muuseumiruumides avatud ka mitmed erinäitused. Erinäitustele pääseb muuseumipiletiga muuseumi lahtiolekuaegadel.

Näitus Esimeste teatrielamuste Helle Laas

Nukuteatri repertuaaris on sirmiteatrilavastustel olnud oluline roll teatri asutamisest saadik (1952). 1990ndatel kogusid sirmiteatrilavastused taas populaarsust. Lavale jõudsid klassikalised muinasjutud, üldtuntud lastelood ja alguse said ka nukunäitleja, lavastaja ning lastekirjaniku Helle Laasi legendaarsed väikelastelood sirminukkudega. Laas võttis nõuks hakata looma selliseid väikelastelavastusi, mis on lühikesed ning kus teksti peaaegu polegi. Ta lähtus mõttest, et 2-4aastaste laste elukogemus on veel nii väike, et neile on vaja lihtsaid lugusid.

Nii on mitmed põlvkonnad lapsi saanud oma esimese teatrielamuse, külastades just Laasi sirmiteatrilavastusi. Helle Laasi 80. sünnipäevale pühendatud näitusel on eksponeeritud tema esimese väikelastele suunatud sirmiteatrilavastuse „Roosa muinasjutt" (1994) peategelane ning sellele järgnenud nelja lavastuse nukud 1990ndatest, et rännata üle 25 aasta tagasi paljude tänaste täiskasvanute esimeste teatrikülastuste juurde.

Näitus on avatud 5. novembrist 2021.

Näitus Üks hetk

Teatrivalgustaja Targo Miilimaa tänavafotograafia

Tänavafotograafia näitus „Üks hetk” eksponeerib kordumatuid hetki väljaspool teatrit, mille on jäädvustanud Eesti Noorsooteatri valgustaja Targo Miilimaa. Kui igapäevaselt töötab Miilimaa kaduva kunstiga, luues valguse kaudu pilte kordumatutele hetkedele laval, siis väljaspool teatrit püüab ta kaduvaid hetki fotoaparaadiga. Sarnaselt teatrietendusele koosneb ka kõige rutiinsem argipäev tänaval hetkedest, mis kunagi ei kordu.

Näitus on avatud Nukuteatrimuuseumi võlvkeldris 07.09.–30.12.2021. Loe lisa siit.

Asukoht: muuseumi võlvkelder 

Näitus „„Gulliveri reiside” nukud ja maskid”

Jonathan Swifti „Gulliveri reise” mängiti Viinistu katlamajas 2018.–2019. aasta suvel kokku 25 korral.  Lavastuses aitasid hiiglaste ja liliputtide erinevaid mastaape publikuni tuua lisaks näitlejatele üks 7-meetrine ja ligi 200 väiksemat, vaid paarikümne-sentimeetrist nukku. Näitusel on väljas hiigelnukk ja suur osa väiksemaid nukke, näitlejatele korpulentsust lisanud hiiglasemaskid ning liliputtide ülikute fantaasiarikkad kostüümid. Lavakujunduse ja nukkude autor on Marion Undusk. Loe lisa ja vaata galeriid näituse avamiselt siit.

Asukoht: muuseumi aatrium

Näitus „Näitleja garderoob

Näitleja garderoob on teatris eriline paik. Muuseumi näidisgarderoobi väljapaneku keskmes on praegu näitlejad ning parimad sõbrad Anti Kobin ja Taavi Tõnisson. Loe lisa siit.

Asukoht: muuseumi 2. korrus